Turlistor

Turlistor

Här hittar du turlistor till Biblioteksbussen.

TUR 1
Norrflärke - Seltjärn - Solberg - Sidensjö

Måndagar 17/1, 14/2, 14/3, 11/4, 9/5, 7/6*

 Hållplats  Tid
 Norrflärkeskolan  09:15 - 10:15
 Hus 236 Seltjärn  10:45 - 11:15
 Handlar´n Solberg  12:30 - 14:00
 Fyrklövern Sidensjö  15:30 - 16:15

 

* Bussen kommer tisdag istället för måndag 6/6 på grund av nationaldagen.

TUR 2 
Västerhus - Gottne - Sörflärke - Myckelgensjö

Torsdagar 20/1, 17/2, 17/3, 13/4*, 12/5, 9/6

 Hållplats  Tid
 Mobackens förskola  08:30 - 09:15
 Gottne byskola  10:00 - 11:15
 EFS Sörflärke  13:15 - 14:00
 Handlar´n Myckelgensjö  14:45 - 15:45

 

* Bussen kommer onsdag istället för torsdag på grund av skärtorsdag.

TUR 3 
Västanå - Sidensjö - Drömme - Köpmanholmen - Näske

Tisdagar 25/1, 22/2, 22/3, 19/4, 17/5, 14/6

 Hållplats  Tid
 Västanåskolan  08:20 - 09:10
 Sidensjöskolan  09:40 - 10:40
 Valhallalokalen Drömme  11:00 - 11:45
 Köpmanholmenskolan  13:00 - 15:15
 Näske torg  15:35 - 16:30

 

TUR 4 
Hemling - Nyliden - Långviksmon

Torsdagar 27/1, 24/2, 24/3, 21/4, 19/5, 16/6

 Hållplats  Tid
 Missionskyrkan Hemling  09:00 - 10:15
 Nylidengården  10:45 - 11:15
 Jollen Långviksmon  12:45 - 14:15

 

TUR 5 
Banafjäl - Idbyn - Järved - Sund - Domsjö

Tisdagar 1/2, 1/3, 29/3, 26/4, 24/5

 Hållplats  Tid
 Banafjälskolan  08:45 - 09:45
 Idbyskolan  10:15 - 11:15
 Hovsalagvägen 12 Järved  12:30 - 13:30
 G:a biblioteket, Doktorsg.6 Sund  14:15 - 15:00
 Bagaren Domsjö  15:15 - 16:00

 

TUR 6 
Stensöden - Gideå -Flärke - Täfteå - Högland

Torsdagar 3/2, 3/3, 31/3, 28/4, 25/5*

 Hållplats  Tid
 Stensödens förskola  08:30 - 09:00
 Gideåskolan  09:45 - 10:45
 ICA Flärke  11:15 - 11:45
 Kavlitets-Persienner Täfteå  13:20 - 13:45
 Sjölyckan förskola Högland  14:10 - 15:00

 

* Bussen kommer onsdag istället för torsdag på grund av Kristi himmelsfärdsdag.

TUR 7 
Haffsta - Billsta - Moliden - Mellansel - Gullänget

Tisdagar 11/1, 8/2, 8/3, 5/4, 3/5, 31/5

 Hållplats  Tid
 Haffstaskolan  08:30 - 09:15
 Duvans förskola Billsta  09:45 - 10:15
 Moskolan Moliden  10:40 - 11:30
 Mellansels IF  12:30 - 14:00
 Kyrkans grusparkering Gullänget  15:00 - 16:00

 

TUR 8 
Bonäset - Svedjeholmen - Hörnett

Torsdagar 13/1, 10/2, 10/3, 7/4, 5/5, 2/6

 Hållplats  Tid
 Alneskolan Bonäset  08:30 - 11:00
 Broskolan Svedjeholmen  12:30 - 13:45
 Coop Hörnett  14:00 - 15:00

 

Språk